Sugar, Water, Fermented Soybean Paste (Water, Salt, Soybeans, Wheat Flour), Salt, Sweet Potato Powder, Contains Caramel and Allura Red AC as Permitted Colours, Modified Corn Starch and Acidity Regulator (Acetic Acid) As Permitted Food Conditioners, Sesame Paste, Dehydrated Garlic, Spices, Salted Chilli Peppers (Chilli Peppers, Salt)
Lee Kum Kee Hoisin Sauce 240g
- Unit price
- / per
Overview
A spicy-sweet sauce made from selected spices and ground soybeans. Use to accent marinades, roasts and stir-fries, or as a condiment.
Halal: Yes
Adding product to your cart
Sugar, Water, Fermented Soybean Paste (Water, Salt, Soybeans, Wheat Flour), Salt, Sweet Potato Powder, Contains Caramel and Allura Red AC as Permitted Colours, Modified Corn Starch and Acidity Regulator (Acetic Acid) As Permitted Food Conditioners, Sesame Paste, Dehydrated Garlic, Spices, Salted Chilli Peppers (Chilli Peppers, Salt)


You May Also Like
USA Beef Shortplate Shabu Shabu 250g
Regular price
$7.50
$6.00
Save 20%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$6.00
Save 20%
- Unit price
- / per
Brazil Beef Ribeye Shabu Shabu 250g
Regular price
$7.50
$6.50
Save 13%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$6.50
Save 13%
- Unit price
- / per
New Zealand 100% Grass Fed PS Beef Ribeye Slab
from $163.80
- Unit price
- / per
from $163.80
- Unit price
- / per
New Zealand Angus Ribeye 280g+-
Regular price
$19.90
$17.90
Save 10%
- Unit price
- / per
Regular price
$19.90
$17.90
Save 10%
- Unit price
- / per
US Choice Black Angus Ribeye 480g+-
$25.90
- Unit price
- / per
$25.90
- Unit price
- / per
New Zealand Beef T-Bone Steak 400g+-
$20.50
- Unit price
- / per
$20.50
- Unit price
- / per
US Angus Beef Rib Finger 1.3kg+-
Regular price
$49.90
$43.90
Save 12%
- Unit price
- / per
Regular price
$49.90
$43.90
Save 12%
- Unit price
- / per
US Angus Beef Short Rib Bone In Whole 1.1kg+-
$46.00
- Unit price
- / per
$46.00
- Unit price
- / per
US Angus Beef Short Rib Bone In Cut 1cm (Galbi) 500g+-
$23.90
- Unit price
- / per
$23.90
- Unit price
- / per
Wagyu Beef Patties 1kg
$35.00
- Unit price
- / per
$35.00
- Unit price
- / per

Why DeliBox?
Excellent Service
Affordability
High Quality Products