Salt, Maltodextrin, Flavour enhancer (E621, E635), Cornstarch, Sugar, Chicken Meat and Fat, Permitted flavouring (contains egg, soy), Soy sauce (contains Wheat), Palm fat, and Spice
Knorr Chicken Seasoning Powder 1kg
- Unit price
- / per
Overview
Knorr Chicken Seasoning Powder has the highest real meat content, ensuring that the umami taste you provide with every dish consists of real value and quality. With lower sodium and no added preservatives, this healthier choice chicken seasoning delivers lasting taste, aroma and colour even after 5 days. As a versatile Knorr seasoning, it is the ideal choice for different types of cuisines and applications.
Halal: Yes
Adding product to your cart
Salt, Maltodextrin, Flavour enhancer (E621, E635), Cornstarch, Sugar, Chicken Meat and Fat, Permitted flavouring (contains egg, soy), Soy sauce (contains Wheat), Palm fat, and Spice


You May Also Like
USA Beef Shortplate Shabu Shabu 250g
Regular price
$7.50
$6.00
Save 20%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$6.00
Save 20%
- Unit price
- / per
Brazil Beef Ribeye Shabu Shabu 250g
Regular price
$7.50
$6.50
Save 13%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$6.50
Save 13%
- Unit price
- / per
New Zealand 100% Grass Fed PS Beef Ribeye Slab
from $163.80
- Unit price
- / per
from $163.80
- Unit price
- / per
New Zealand Angus Ribeye 280g+-
Regular price
$19.90
$17.90
Save 10%
- Unit price
- / per
Regular price
$19.90
$17.90
Save 10%
- Unit price
- / per
US Choice Black Angus Ribeye 480g+-
$25.90
- Unit price
- / per
$25.90
- Unit price
- / per
New Zealand Beef T-Bone Steak 400g+-
$20.50
- Unit price
- / per
$20.50
- Unit price
- / per
US Angus Beef Rib Finger 1.3kg+-
Regular price
$49.90
$43.90
Save 12%
- Unit price
- / per
Regular price
$49.90
$43.90
Save 12%
- Unit price
- / per
US Angus Beef Short Rib Bone In Whole 1.1kg+-
$46.00
- Unit price
- / per
$46.00
- Unit price
- / per
US Angus Beef Short Rib Bone In Cut 1cm (Galbi) 500g+-
$23.90
- Unit price
- / per
$23.90
- Unit price
- / per
Wagyu Beef Patties 1kg
$35.00
- Unit price
- / per
$35.00
- Unit price
- / per

Why DeliBox?
Excellent Service
Affordability
High Quality Products