SIS Raw Sugar Stick 100's 350g
- Unit price
- / per
Overview
Remember your first taste of warm sticky date pudding? The delicious dark sauce was made from Natural Granulated Raw Sugar. Its distinctive, full-flavour is just right for sweetening beverages, chocolate cakes, puddings, fruitcakes and gingerbread. It’s great for marinades, sauces, pickles, chutney and ideal for coating roast hams and in ethnic cooking.
Other Information:
- Natural Granulated Raw Sugar: Made from 100% pure sugar cane, no artificial additives and colorings. Contains slightly more minerals and gives a warmer flavor than white sugar.
- Conveniently Packed: Easy for use and storage, the sealed packet prevents moisture ingress. Pack of 100 raw sugar stick.
- Neat and Clean: Easy to organize and display, keep area clean without spills of sugars.
Halal: Yes
Adding product to your cart


You May Also Like
USA Beef Shortplate Shabu Shabu 250g
Regular price
$7.50
$6.00
Save 20%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$6.00
Save 20%
- Unit price
- / per
Brazil Beef Ribeye Shabu Shabu 250g
Regular price
$7.50
$6.50
Save 13%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$6.50
Save 13%
- Unit price
- / per
New Zealand 100% Grass Fed PS Beef Ribeye Slab
from $163.80
- Unit price
- / per
from $163.80
- Unit price
- / per
New Zealand Angus Ribeye 280g+-
Regular price
$19.90
$17.90
Save 10%
- Unit price
- / per
Regular price
$19.90
$17.90
Save 10%
- Unit price
- / per
US Choice Black Angus Ribeye 480g+-
$25.90
- Unit price
- / per
$25.90
- Unit price
- / per
New Zealand Beef T-Bone Steak 400g+-
$20.50
- Unit price
- / per
$20.50
- Unit price
- / per
US Angus Beef Rib Finger 1.3kg+-
Regular price
$49.90
$43.90
Save 12%
- Unit price
- / per
Regular price
$49.90
$43.90
Save 12%
- Unit price
- / per
US Angus Beef Short Rib Bone In Whole 1.1kg+-
$46.00
- Unit price
- / per
$46.00
- Unit price
- / per
US Angus Beef Short Rib Bone In Cut 1cm (Galbi) 500g+-
$23.90
- Unit price
- / per
$23.90
- Unit price
- / per
Wagyu Beef Patties 1kg
$35.00
- Unit price
- / per
$35.00
- Unit price
- / per

Why DeliBox?
Excellent Service
Affordability
High Quality Products